Новости

26
Июл2019
Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця

Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця

  26 липня 2019 року в м. Одеса відбулася Міжнародна Конференція, що присвячена дослідженню основних сучасних аспектів професії приватного виконавця.
  В конференції прийняли участь міжнародні експерти, приватні виконавці, державні виконавці, судді, адвокати, юристи, представники фінансових установ, науковці, студенти та ін.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Відкрили захід голова Асоціації приватних виконавців України Сергій Ніколаєв, Керівник Проекту ЄС «Право-Justice» Довідас Віткаускас, Юридичний радник Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Мирослава Воронцова, в.о. Генерального директора Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів Міністерства юстиції України Андрій Кошман.
  Після виголошення вітальних слів, між Асоціацією приватних виконавців України в особі Сергія Ніколаєва та Національним Союзом судових виконавців Республіки Молдова в особі Валерієм Девдерею був укладений Меморандум про співпрацю.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  В рамках Міжнародної Конференції планувалось обговорення питань за трьома секціями.
  В першій секції досліджувалися особливості Кодексу України з процедур банкрутства.
  Модератором першої секції був Голова Комітету з етики АПВУ, к.ю.н., доцент кафедри Цивільного процесу, Національного університету «Одеська юридична академія» Притуляк Валерій.
  Під час виступу в перші секції, суддя Господарського суду Одеської області Лілія Грабован представила доповідь щодо різниці між ліквідаційною процедурою та виконавчим провадженням, законодавчих змін до ст. ст. 34, 39 Закону України «Про виконавче провадження», наслідків введення процедури санації, закриття провадження у справі про банкрутство, контролю зі стороно арбітражного керуючого та ін.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Юрій Моісеєв визначив умови початку справи про відновлення платоспроможності фізичної особи, строки, план реструктуризації заборгованості, процедуру реалізації майна, обмеження та наслідки, що виникають за результатами відповідних процесів.
  Узгодженість законодавчих актів у сфері виконання судових рішень та банкрутства обговорювалася Олександром Олійником, директором Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України.
  Доповідач представив статистичні дані Doing Business 2018 щодо показників процедур банкрутства, де Україна займає 149 місце, а кращою країною є Норвегія.
  При співставленні Закону України «Про виконавче провадження» та Кодексу України з процедур банкрутства встановлено декілька проблемних питань, при порушенні господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника, при визнанні підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та ін.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Микола Писанчин, заступник генерального директора з юридичних питань ДП «СЕТАМ», під час виступу зазначив про проблемні аспекти роботи щодо реалізації земельних ділянок, функціонування особистого кабінету та використання системи Електронного цифрового підпису та ін.
  Заступник Голови правління ВО ПВ «Факт», приватний виконавець Анатолій Телявський визначив новели Кодексу України з процедур банкрутства, підстави для відкриття провадження, порядок електронних торгів майном боржника, мораторій на задоволення вимог кредиторів та ін.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Під час другої секції учасники виступили з доповідями, що характеризували основні аспекти презентації приватного виконавця на ринку юридичних послуг.
  Модератором другої секції був голова правління ГО «БПВ» Альтернатива», к.ю.н., приватний виконавець Максим Селезньов.
  Таким чином, вдалося з’ясувати деякі законодавчі зміни у сфері виконання судових рішень, а також вихід реформи виконання судових рішень на новий рівень за участю міжнародного експерта Проекту ЄС «Право-Justice», приватного виконавця Республіки Болгарія Катіліна Попова.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Деякі етичні аспекти професії приватного виконавця висвітлив Андрій Авторгов, приватний виконавець, к.ю.н., а саме добросовісну, недобросовісну конкуренцію, комунікативну стратегію приватного виконавця, рекламу та етику.
  Володимир Боєру, голова Агенції з питань виконання рішень визначив нормативні засади етики приватних виконавців, рекламування діяльності приватного виконавця, типи брендів, вимоги до стилю, наповнюваності інформаційних джерел, планування та проведення заходів та ін.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Детальніше щодо репутації приватного виконавця виступив Костянтин Рубель, PR-директор ВО приватних виконавців «ФАКТ». Доповідач визначив поняття «репутації», цільову аудиторію приватних виконавців, репутаційні виклики, позиціонування приватних виконавців, бренд, взаємодія зі ЗМІ, шляхи уникнення помилок та ін.

  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  В рамках дослідження репутації приватних виконавців, окрема увага приділялася факторам, що на неї впливають.
  Голова правління ГО «БПВ» Альтернатива», к.ю.н., приватний виконавець Максим Селезньов охарактеризував як позитивні фактори впливу на ділову репутацію приватних виконавців – ставлення держави до професії, міжнародна підтримка реформ, так і негативні – неякісне нормативне врегулювання, маніпуляції з додатковою винагородою, чорний піар та ін.
  В окремому порядку доповідач представив судові справи щодо втручання в діяльність приватного виконавця в м. Києві, Черкаській, Закарпатській, Харківській областях.
  В контексті використання інформаційних технологій в діяльності приватних виконавців в рамках третьої секції учасниками досліджувався міжнародний та вітчизняний досвід застосування інформаційних систем.
  Модератором третьої секції був Олександр Сивокозов, приватний виконавець, заступник голови Ради приватних виконавців України.
  Довіле Саткаускане, директор Палати судових приставів Литовської Республіки поділилася досвідом використання нових інформаційних технологій в роботі судових приставів Литовської Республіки. Доповідач зазначила особливості роботи системи PLAIS. Адміністрування відповідної системи сплачується боржником, на думку доповідача, ця система є прозорою, ефективною, вона дозволяє відслідкувати рух коштів. На даному етапі, відповідна система вимагає з’єднання з судовими органами для пришвидшення процесу виконання судових рішень.
  Після виступу міжнародного експерта Литовської Республіки, учасники ставили дуже багато питань, щодо особливостей роботи судових приставів в рамках інформаційної системи PLAIS, а саме щодо завантаженості судових приставів, суб’єкта адміністрування відповідної системи та порядку надсилання виконавчих документів.
  Нові Виклики У Професії Приватного Виконавця
  Міжнародний досвід застосування інформаційних технологій у виконавчому провадженні висвітлювався і Оксаною Новіков, генеральним секретарем Національного союзу судових виконавців Республіки Молдова.
  Спікер охарактеризувала повноваження судового виконавця, що пов’язані з використанням інформаційних технологій, загальну інформацію про отримані документи, що включає адресу та телефон, місце роботи, документи та рухоме майно та участь в заснуванні юридичних осіб.
  Інформаційну взаємодію з органами державної влади та банками у виконавчих провадженнях охарактеризував Станіслав Лур’є, генеральний директор ДП «НАІС», зазначивши особливості реалізації взаємодії, ключових учасників, можливість доступу помічників приватних виконавців до системи, а також проблемні питання, що потребують урегулювання на сучасному етапі.
  Олександр Сивокозов, приватний виконавець, заступник голови Ради приватних виконавців України охарактеризував особливості застосування інформаційного порталу АПВУ, як основи систематизації управлінських рішень та процесів, що є основними аспектами діяльності приватних виконавців. Відповідна інформаційна система передбачає наявність засобів для ефективної роботи приватних виконавців.
  Одними із інформаційних технологій, що використовується в діяльності приватних виконавців є безпілотні технології, про які зазначив технічний директор «AgroDron» Олександр Квітка.
  Безпілотні технології є необхідним засобом, що використовується приватними виконавцями під час здійснення виконавчих дій.
  Нові Виклики У Професії Приватного ВиконавцяЗа підсумками проведеного заходу учасники дослідили основні питання, що були передбачені програмою, виявили проблемні питання, а також напрацювали шляхи їх вирішення. Учасники Конференції подякували організаторам за можливість долучитися до обговорення сучасних питань діяльності приватних виконавців.

  Архив
  Сентябрь 2020
  ПнВтСрЧтПтСбВс
  « Мар  
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930