Новости

24
Июл2019
Визначено пріоритетні питання реформи сектору юстиції

Визначено пріоритетні питання реформи сектору юстиції

  24 липня 2019 року в Центрі судової комунікації Одеської області відбувся захід в рамках Засідання Одеської Регіональної Ради з питань Реформ Правосуддя.
  З вітальним словом виступили: Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice», Наталія Богацька, голова Південно-західного апеляційного господарського суду, голова Асоціації суддів господарських судів України, Андрій Бойко, член Ради з питань судової реформи, член Вищої ради правосуддя (2017-2019 рр.).
  В заході прийняли участь судді загальної, господарської юрисдикції, адвокати, вчені, викладачі, міжнародні експерти, поліцейські, прокурори, приватні виконавці, представники органів юстиції та ін.
  Модераторами заходу були міжнародні експерти Проекту ЄС «Право-Justice» Карстен Манке та Ерік Сванідзе.
  Під час заходу учасниками обговорювалися наступні кроки щодо вдосконалення координації реформ у секторі юстиції. В рамках цього питання, досліджувалися Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та План дій.
  Щодо короткострокових пріоритетів реформи сектору юстиції обговорювалися питання узгодження поглядів нових політичних сил з поглядами донорів та напрацювання Регіональних рад з питань реформи правосуддя у червні-серпні 2019 року.
  З метою визначення пропозицій щодо пріоритетів реформування сектору юстиції в Україні учасники розподілилися на 3-міні групи. Кожна з міні-груп ознайомилася із запропонованим розділом Пріоритетів Реформування Сектору Юстиції та запропонувала своє бачення щодо необхідних заходів в межах розділу.
  Визначено пріоритетні питання реформи сектору юстиції
  Розділ складався з декількох частин, а саме:
  1) судочинство, що орієнтоване на задоволення потреб людей та передбачає участь громадськості;
  2) захист прав власності, економічне зростання, бізнес-клімат;
  3) судоустрій та адвокатура орієнтація органів юстиції на потреби користувачів та надання послуг;
  4) правосуддя для громадян окупованих територій.
  Після визначення пропозицій, Голова Комітету з етики АПВУ, к.ю.н., доцент кафедри Цивільного процесу, Національного університету «Одеська юридична академія» Притуляк Валерій охарактеризував організаційні питання роботи Одеської Регіональної ради з питань реформи правосуддя щодо нових членів, наступного засідання та ін.
  За підсумками заходу учасники подякували організаторам та один одному за можливість долучитися до визначення пріотитетного питання реформи сектору юстиції.
  Визначено пріоритетні питання реформи сектору юстиції

  Архив
  Сентябрь 2020
  ПнВтСрЧтПтСбВс
  « Мар  
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930